Srebrna Szybka 2018  – WYNIKI


GRAND PRIX FESTIWALU: Yehuda Prokopowicz z klasy Marii Wosiek, SM I i II st. w Krakowie


GRUPA  I

Kat A – fortepian solo

I miejsce: Judyta Pazgan z klasy Agnieszki Korczyńskiej, Szkoła Muzyczna I st. w Wieliczce

I miejsce: Roksana Ochel z klasy Iwony Popławskiej-Zimowskiej, Szkoła Muzyczna I st. w Sobolowie

II miejsce: nie przyznano

III Sandra Dara z klasy Elżbiety Bień, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie

Wyróżnienia:

  1. Katarzyna Wilk  z klasy Marii Wosiek za interpretacje utworu pt. Mała suita olimpijska  Z. Słowika
  1. Alicja Rucińska  z klasy Marii Wosiek za interpretację utworu pt. Un tour de manivelle J.C. Soldano
  1. Natalia Gajda  z klasy Joanny Marcisz za interpretację utworu pt. Sonatina-Kaprys cz. III R. Twardowskiego
  1. Karolina Sroka  z klasy Jadwigi Błażowskiej za interpretację utworu pt. Buzzing Bee – M. Nievina

 

Kategoria B – instrument solowy lub instrument solo z akompaniamentem

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Wojciech Klag z klasy perkusji Leona Olejniczaka, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia:

  1. Agata Leonowicz z klasy Tomislava Sušića za interpretację utworu pt. Echo Fanfare A. Bullarda
  1. Hanna Ogonowska z klasy Agnieszki Greli-Fedkowicz za interpretację utworu pt. La forêt mystérieuse D. Bouchauda
  1. Lena Cecot z klasy Danuty Augustyn za interpretację utworu pt. Moja muzyczna karuzela L. Cecota

 

Kategoria C – zespoły kameralne

III miejsce: Zespół „Małe Skrzypeczki” przygotowanie – Maria Wieleńska, Akademia Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki” w Kielcach

 

GRUPA II

Kat A –  fortepian solo

I miejsce: Yehuda Prokopowicz z klasy Marii Wosiek, SM I i II st. w Krakowie

I miejsce: Ewelina Kaufman z klasy Tatyany Maminy, Czugujewskaja Detskaja Muzykalnaja Szkola w Czugujewie (Ukraina)

II miejsce: Barbara Ruda z klasy Marii Wosiek, SM I st. w Wieliczce

III miejsce: Jakub Depczyński z klasy Jadwigi Błażowskiej, PSM I i II st. w Jaśle

III miejsce: Krystian Dara z klasy Małgorzaty Szumiec, OSM I st. w Krakowie

 

Kategoria B – instrument solowy lub instrument solo z akompaniamentem

I miejsce: Michał Majkowski z klasy harfy Agnieszki Greli-Fedkowicz, Szkoła Muzyczne I i II st. w Krakowie

II Magdalena Kruczała z klasy skrzypiec Doroty Pietras, PSM I i II st. w Wadowicach

III Milena Oborzyńska z klasy oboju Magdaleny Kupczak, ZPSM w Bielsku Białej

 

Kategoria C – zespoły kameralne

III miejsce: Trio Deciso przygotowanie Urszula Pikusa, ZSM w Tarnowie

Wyróżnienie:

Maciej Wójtowicz z klasy Leona Olejniczaka za interpretację utworu pt. Scherzo M. Ptaszyńskaiej

 

GRUPA III

Kat A –  Fortepian solo

Wyróżnienie:

Aleksandra Zawadzka z klasy Marka Matuszczaka za interpretację utworu pt. Kryształ  T. Skweresa

 

Kategoria B – Instrument solowy lub instrument solo z akompaniamentem

I miejsce: Tymon Janusiewicz z klasy perkusji Sebastiana Sojki, ZPSM w Bielsku Białej

II miejsce: Zuzanna Zamęska z klasy wiolonczeli Marianny Nowak, POSM II st. w Poznaniu

II miejsce: Jan Pieniążek z klasy perkusji Wojciecha Herzyka, ZPSM w Bielsku Białej

II miejsce: Kacper Ćwiek z klasy akordeonu Oskara Guta, SM I st. w Wieliczce

III miejsce: Maciej Kasperek z klasy fletu Beaty Kierzkowskiej, OSM II st. w Warszawie

III miejsce: Szymon Strusiński z klasy wiolonczeli  Piotra Hausenplasa, OSM II st. w Warszawie

Wyróżnienie:

Aleksandra Żmuda z klasy Renaty Guzik za interpretację utworu pt. The Bird’s Eye View na flet solo A. Porębskiego

 

Kategoria C – zespoły kameralne

I, II, III miejsce: nie przyznano

 

Grupa IV

Kategoria A Fortepian solo

I i II miejsce: nie przyznano

III miejsce: Magdalena Surmacz z klasy Marii Wosiek, SM I i II st. w Krakowie

III miejsce: Sebastian Locher z klasy Marii Wosiek, SM I i II st. w Krakowie

 

Kategoria B  Instrument solowy lub instrument solo z akompaniamentem

I miejsce: Maria Gmyrek z klasy saksofonu Tomasza Gmyrka, ZPSM w Bielsku Białej

I miejsce: Maja Łagowska z klasy oboju Agnieszki Sobas, ZPSM w Bielsku Białej

I miejsce: Tomasz Herisz  z klasy wibrafonu Wojciecha Herzyka, OSM w Bytomiu

I miejsce: Adam Dudek z klasy akordeonu Klaudiusz Barana, ZPSM w Warszawie

I miejsce : Rafała Kleszcz z klasy klarnetu Mariusza Stępnia, PNSM II st. w Dębicy

II miejsce: Jakub Kołodziejczyk z klasy marimby Leona Olejniczaka, POSM II st. w Krakowie

II miejsce: Igor Sikorski z klasy marimby Leona Olejniczaka, POSM II st. w Krakowie

II miejsce: Paweł Dyyak z klasy marimby Leona Olejniczaka, POSM II st. w Krakowie

III miejsce: Dominika Surzyn z klasy harfy Ewy Jaślar-Walickiej, ZPSM w Bielsku Białej

III miejsce: Wojciech Trefon z klasy harfy Anny Scheller, ZPSM w Bielsku Białej

III miejsce: Aleksandra Kaim z klasy śpiewu Katarzyny Słoty-Marciniec, SM I i II st. w Krakowie

III miejsce: Agnieszka Siedlik z klasy skrzypiec Danuty Augustyn, ZMS w Tarnowie

 

Kategoria C Zespoły

I miejsce: Duo Marimbazzi w składzie: Paweł Dyyak, Jakub Kołodziejczyk – przygotowanie Leon Olejniczak, POSM II st. w Krakowie

I miejsce: Duo Trefon-Gmyrek w składzie: Maria Gmyrek – saksofon, Wojciech Trefon – harfa przygotowanie Tomasz Gmyrek, ZPSM w Bielsku Białej

II miejsce: nie przyznano

III miejsce:  Chamber Ensemble: Justinas Jakubonis – birbyne, Narija Sedleckaite – fortepian, przygotowanie Jolanta Babaliauskienė, Eugenijus Ciplys Karoliniskiu Muzikos Mokykla w Wilnie (Litwa)

III miejsce: Kanklės Trio w składzie: Saulė Zadesemec, Aušrinė Ulinskaite, Üla Paliokaitė, przygotowanie – Jolanta Babaliauskienė, Aistė Bružaitė, VK MS nr 2, VGMS, LM and TA Wilno (Litwa)

III miejsce: Fes zespół perkusyjny w składzie: Sara Lejmel, Franciszka Lejmel, Edyta Fornalik, przygotowanie Maciej Hałoń, SM I i II st. w Krakowie

III miejsce: Duo fortepianowe w składzie: Julia Kalinowska, Julian Gilewski – przygotowanie Maria Sterczyńska, ZPSM nr 1 w Warszawie

Wyróżnienia:

Kwartet Smyczkowy w składzie: Maja Famuła, Agnieszka Salik, Aleksandra Borowik, Wiktoria Zorychta, przygotowanie Joanna Cogiel za interpretację utworu pt. Kwartet smyczkowy nr 2  K. Pendereckiego

 

Nagroda im. Prof. Adama Kaczyńskiego dla  zespołu perkusyjnego FES w składzie: Sara Lejmel, Franciszka Lejmel, Edyta Fornalik – przygotowanie Maciej Hałoń, SM I i II st. w Krakowie

 

GRATULUJEMY !!!