Konkurs Wykonawczy Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej  
Srebrna Szybka 2022 
Edycja Online 

 

12-14 stycznia 2022 

LISTA LAUREATÓW 

 

Grupa I 

Kat. A 

  1. Leon Surdacki – fortepian, I msc. 
  1. Hanna Zajdel – fortepian, III msc. 

 

Kat. B 

  1. Kamila Kobielus – skrzypce, I msc. 
  1. Maksymilian Dudek – ksylofon, II msc. 
  1. Samuel Rejko – wiolonczela, II msc. 
  1. Tymoteusz Kłak – akordeon, II msc. 
  1. Wiktoria Dąbroś – skrzypce, III msc 
  1. Paweł Kiełb – akordeon, Wyr. 
  1. Władysław Dracz – perkusja, Wyr. 

 

Grupa II 

Kat. A 

  1. Maja Sikorska – fortepian, I msc. 
  1. Julia Parczewska – Wyr. 

 

Kat. B 

  1. Michał Pazgan – skrzypce, II msc. 
  1. Sara Rejko – skrzypce, II msc. 
  1. Kacper  Świtalski – akordeon, II msc. 
  1. Ivo Szostak – perkusja, III msc. 
  1. Sławomir Kołcz – akordeon, Wyr. 
  1. Jonas Romsvik – ksylofon, Wyr. 
  1. Filip Łachut – gitara, Wyr. 

  

Grupa III 

Kat. A 

  1. Joachim Okarmus – fortepian, I msc. 

 

Kat.B  

  1. Michał Pasierbek – obój, I msc. 
  1. Jakub Grabiec – akordeon, II msc. 
  1. Hanna Jaworska – wiolonczela, II msc. 
  1. Wojciech Klag – marimba, III msc. 
  1. Anita Warnecka – wiolonczela, III msc. 
  1. Magda Niedźwiecka – harfa, Wyr. 

 

Grupa IV  

Kat. A 

  1. Wiktoria Gołębiowska – fortepian, II msc. 
  1. Julia Korba – fortepian, Wyr. 

 

Kat. B 

  1. Bartłomiej Koźniewski – perkusja, I msc. 
  1. Małgorzata Cieszko – obój, I msc. 
  1. Ziemowit Gołojuch – perkusja, II msc. 
  1. Michał Majkowski – harfa, III msc. 
  1. Jakub Olma – perkusja, Wyr. 
  1. Kamil Baś – marimba, Wyr. 

 

Kat. C 

Zespół  K2 w składzie: K. Baś, J. Olma, Wyr. 

 

Grand Prix – Bartłomiej Koźniewski – perkusja 

Udział w Letniej Akademii Muzycznej organizowanej przez Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie – Maja Sikorska – fortepian.  

Nagroda im. Adama Kaczyńskiego (równowartość 100 Euro) za awangardowe wykonanie utworu – Ziemowit Gołojuch – perkusja 

 


LISTA Laureatów I miejsc

Leon Surdacki – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach

Program:
Tomasz Skweres – Kryształ
Romuald Twardowski – Tańczący Murzyn
William Gillock – Moonlight mood

Kamila Kobielus – skrzypce
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach

Program:
Giya Kancheli – Rag-Gidon-time
Henryk Mikołaj Górecki – Kołysanki i Tańce na skrzypce i fortepian op. 47 „Teneramente”
Romuald Twardowski – Oberek

https://www.youtube.com/watch?v=kB3Hb324D3M

(brak podglądu związany z ustawieniami prywatności filmu)

Maja Sikorska – fortepian
Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie

Program:

Aleksander Janczak – Vertigo

Lajos Papp – Mała suita na fortepian /Petite suite for piano/: 1. Róg alpejski i kozice /Alpine horn and chamois/, 2. Błękitne jezioro i srebrny taniec /Blue Lake and Silver Dance/

Aleksandra Garbal – Kolorowe miniaturki /Colourful Miniatures/: 1. Deszczyk /Drizzle/, 2. Burza /Thunderstorm/, 3. Mgła /Fog/, 4. Letni wiaterek /Summer Wind/, 5. Wiatr halny /Mountain Wind/

Joachim Okarmus – fortepian
Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie

Program:
Tomasz Skweres – Kryształ
Alberto Evaristo Ginastera – Danzas Argentinas,
Op. 2: II – Danza de la moza donosa
Witold Lutosławski – Etiuda nr 2

Michał Pasierbek – obój
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej

Program:
Eugene Bozza – Fantasie italienne na obój i fortepian
Antal Dorati – La cigale et la fourmie na obój solo
Witold Szalonek – Pastorale na obój i fortepian część 1-Andante

Bartłomiej Koźniewski – perkusja
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Bytomiu

Program:
Scott R. Meister – Seven Short Pieces for Solo Vibraphone
Minoru Miki – Time for Marimba
Anna Ignatowicz-Glińska – Preludes for Vibraphone or Marimba:
Moderato; Allegretto; Allegro

Małgorzata Cieszko – obój
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej

Program:
Luciano Berio – Sequenza VII
Antoni Szałowski – Sonatina na obój i fortepian
Henri Dutilleux – Sonata na obój i fortepian

Erasmus+

Logo programu Erasmus+: okrągłe niebieskie logo z dwunastoma gwiazdami, w środku nuta z ogonkiem, który jest w kolorach flag trzech krajów partnerskich: Polski, Niemiec i Bułgarii

Zapraszamy na nasz kanał…

Logo YouTube

Darowizny

Facebook