Wszystkich uczestników wraz z rodzinami i przyjaciółmi, nauczycieli prowadzących oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy na podsumowanie projektu „Muzyka między nami”, które odbędzie się we środę 21 grudnia 2022 roku, o godzinie 18.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I I II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie przy ul. Józefińskiej 10.
Będzie to spotkanie z udziałem osób związanych z projektem, a towarzyszyć mu będą występy uczestników.
Zapraszamy!
Transmisja Live:
Jako jedna ze szkół, która odpowiedziała na akcję zbierania świeczek dla Ukrainy, otrzymaliśmy podziękowania z rąk Pana Rafała Komarewicza – Przewodniczącego Rady Miasta, oraz Pana Łukasza Wantucha – Radnego Miasta Krakowa będącego inicjatorem i organizatorem akcji „Światło dla Izium”. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji w naszej szkole.
Uwaga: akcja ciągle trwa, świeczki wciąż zbieramy w holu szkoły.
Rozpoczęliśmy realizację integracyjnego projektu edukacyjno-kulturalnego „Muzyka między nami” skierowanego do dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz ich rodzin, jak też wszystkich chętnych.
W ramach projektu „Muzyka między nami” oferowane są bezpłatnie różnorodne zajęcia muzyczne, w tym warsztaty dla dzieci i młodzieży chętnych do podjęcia bądź kontynuowania nauki w szkole muzycznej, ale też i wiele innych zajęć dających przestrzeń do wspólnego muzykowania oraz poznawania kultury i zwyczajów naszych krajów.
Tematykę i formę zajęć w ramach projektu dostosowujemy do rzeczywistych potrzeb uczestników,.
Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły.
Czas trwania projektu – do 23 grudnia 2022 roku.
Nasza Szkoła kolejny raz włącza się w szlachetną inicjatywę pomocy Ukrainie!
Poniżej przytaczamy fragment wypowiedzi P. Łukasza Wantucha – Radnego Miasta Krakowa, który najlepiej zobrazuje cel akcji:
„Nigdy nie sądziłem, że trafię do miejsc, gdzie ludzie żyją bez prądu, wody, ogrzewania, gazu… Tak wygląda praktycznie każde miasto wyzwolone przez Ukraińską Armię na wschodzie. Rosjanie, uciekając, niszczą całą infrastrukturę cywilną. Byliśmy w Izium i Kupiańsku, miastach, gdzie ciężko chodzić bez ściśniętego gardła i serca. Ogrom tragedii jest niewyobrażalny. W Izium widzieliśmy małą piwnicę, gdzie przez 16 dni kilkadziesiąt osób żyło bez wychodzenia ani chwilę na powierzchnię, gdyż w każdej chwili mógł spaść pocisk. Pierwszą rzeczą, o którą ludzie pytają, to świeczki i zapałki. Dlatego wysłaliśmy już 2241 świeczek z Lwowa do Izium a wczoraj kupiłem w Krakowie 6745 kolejnych. Ale to kropla w morzu potrzeb. Dlatego organizuję zrzutkę, aby kupić jak najwięcej i dołożyć do każdej paczki żywnościowej po 20 świec i 10 pudełek zapałek. Można nas wesprzeć na dwa sposoby
1) kwoty poniżej 4902 zł – bezpośrednio do mnie BLIK 600479771 lub numer konta 97 1020 5558 0000 8902 3442 1221, PayPal lukaszwantuch@gmail.com, mam też Revolut
2) powyżej tej kwoty Fundacja Nidaros, nr konta 68 1020 4287 0000 2802 0150 2194
W obu przypadkach proszę w tytule napisać „Światło dla Izium”. Każda osoba, która wpłaci, otrzyma pełne rozliczenie co było kupione i gdzie- tak zawsze robię. Jedna świeczka to ok 2 zł, więc każda kwota, nawet najdrobniejsza, może uczynić różnicę. Dajcie znać znajomym, rodzinie, wszystkim osobom.”
W wyznaczonym miejscu w holu obok portierni, do 14 października 2022 roku będziemy, zbierać świece i zapałki. Prosimy w miarę możliwości o przyłączenie się do akcji.
Прохання і питання до дирекції Музичної школи посимо відправляти через заповнену анкету на електрону пошту sekretariat@sm1krakow.eu
Копії анкети доступні у чергової.
Wielce Szanowni Rodzice Krakowskich Uczniów,
wojna w Ukrainie trwa od niemal miesiąca. 24 lutego 2022 roku to dzień, w którym życie nas wszystkich zmieniło się nieodwracalnie. Największe skutki rozgrywającego się dramatu odczuwają jednak dzieci, które były zmuszone uciekać z Ukrainy i z dnia na dzień odnaleźć się w zupełnie nowym, często niezrozumiałym dla nich środowisku. Sytuacji nie ułatwia też fakt przeżywania rzeczywistości wojennej, która nadal jest udziałem każdego z nich. Przecież wciąż w ich ojczystym kraju pozostają bliskie im osoby: walczący na froncie ojcowie i starsi bracia, ukochani dziadkowie i kuzyni, ulubieni nauczyciele, a także koleżanki i koledzy, z którymi do tej pory dzieliły szkolną ławę.
Pierwszy dzień wojny mającej miejsce tuż za naszą wschodnią granicą to również moment, od kiedy wszyscy pracownicy krakowskiej oświaty maksymalnie zaangażowali się w pomoc dzieciom uciekającym z Ukrainy oraz stworzenie im jak najlepszych warunków nauki w krakowskich szkołach. Niezależnie od ogromnego zaangażowania dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników szkolnej administracji i obsługi, niezwykle budujące jest dla mnie także wsparcie okazywane przez Państwa Rodziców. Świadczy ono o ogromnej empatii i chęci dzielenia się dobrem z osobami, które potrzebują tego bardziej, niż kiedykolwiek do tej pory.
W ostatnich tygodniach każdego dnia otrzymuję wiele sygnałów świadczących o Państwa nieustającym zaangażowaniu w pomoc. Przejawia się ono na wiele sposobów. Fundują Państwo obiady dla dzieci z Ukrainy, które potrzebują nie tylko ciepłego posiłku, ale dzięki czasowi spędzonemu przy w szkolnej stołówce z polskimi rówieśnikami, mogą poczuć się jak w swojej ukochanej, ukraińskiej szkole, za którą tak bardzo tęsknią. Poświęcają Państwo czas wolny, kupując przybory szkolne, tornistry i podręczniki dla nowych uczniów, nie zważając także na wysokość wydatków z tym związanych. Zwracają Państwo uwagę swoich pociech na to, aby objęły szczególną troską nowe koleżanki i kolegów, którzy każdego dnia rozpoczynają naukę w krakowskich szkołach. To właśnie Państwa dzieci witają je z ogromną radością, pokazując szkołę i tłumacząc (niezwykle skutecznie, choć przeważnie nie porozumiewają się w tym samym języku!) jak wygląda szkolne życie w Polsce. Dzięki tym wszystkim działaniom uczniowie z Ukrainy czują się objęci szczególną opieką i choć przez chwilę mogą zapomnieć o trwającym koszmarze wojny.
Szanowni Państwo,
wszyscy mamy nadzieję, że wojna w Ukrainie skończy się jak najszybciej. Należy jednak pamiętać, że powrót uczniów do ławek w ich rodzinnych miejscowościach nie będzie możliwy z dnia na dzień. Tylko do tej pory w wyniku działań wojennych zostało zniszczonych 500 szkół w Ukrainie. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, za sprawą których nauka polskich i ukraińskich dzieci będzie dla nich jeszcze bardziej komfortowa. Tworzymy oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy, zatrudniamy asystentów wielokulturowych, a w szkołach, w których brakuje miejsca, podejmujemy działania mające zapewnić dodatkową przestrzeń do nauki. Zapewniamy również pomoc psychologiczno-pedagogiczną uczniom, którzy tego potrzebują. Zarówno do dyspozycji dzieci i młodzieży, jak również Państwa Rodziców, pozostają szkolni pedagodzy i psycholodzy oraz eksperci zatrudnieniu w ośmiu samorządowych poradniach.
Raz jeszcze dziękując za dotychczasowe zaangażowanie bardzo proszę o nieustawanie w ludzkiej empatii i wyrozumiałości. Państwa czynne działanie jest budującym przykładem dla najmłodszych krakowian, którzy z każdym dniem stają się osobami jeszcze bardziej wrażliwymi na potrzeby innych. I co równie ważne: dzięki wyciągnięciu przez Państwa pomocnej dłoni, dzieci z Ukrainy będą do końca swojego życia dobrze wspominać czas spędzony w Polsce, pomimo niezwykle trudnych okoliczności związanych z trwającą wojną.
Z wyrazami najgłębszego szacunku,
Anna Korfel-Jasińska
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
ds. Edukacji, Sportu i Turystyki
Szanowni Państwo,
wolontariusze pracujący dla walczącej Ukrainy zgłaszają zapotrzebowanie na następujące rzeczy:
Wszystkie osoby chętne do pomocy, mogą zakupić wybrane rzeczy z przedstawionej listy i złożyć je od poniedziałku 7.03.2022 r. w wyznaczonym miejscu w Szkole Muzycznej im. B. Rutkowskiego w Krakowie przy ul. Józefińskiej 10, w godzinach od 8.00 – 21.00.
Państwa dary zostaną przekazane wolontariuszom i przewiezione na Ukrainę.
Jesteśmy solidarni z Ukrainą i pomagamy!
Marta Nowaczyk-Łapińska
Dyrektor Szkoły
https://goo.gl/maps/BDPQc27ynpAm9q7m6
Po zupy mogą się zgłaszać wszystkie osoby uchodźcze będące już w Krakowie – zapraszamy Was serdecznie! A także osoby jadące na granicę by zabierać stamtąd ludzi oraz osoby goszczące u siebie przybywających z Ukrainy. Wasi Goście dostaną domowy posiłek do szybkiego odgrzania. Pełnimy wolontariacki dyżur codziennie między 10 a 20.
Nasza Józefina skupia mnóstwo ludzi. Proszę przekazywać informację dalej, rodzicom, innym nauczycielom z Krakowa. Jest nawet możliwość zgłoszenia przez stronę facebookową o potrzebie. Wtedy szybko zorganizujemy transport słoików z zupami pod konkretny adres. 🇺🇦
Grupa FB: Zupa dla Ukrainy Kraków | Facebook