VII KONKURS KOMPOZYTORSKI „SREBRNA SZYBKA” 2017

W Kategorii I – utwór na fortepian solo przyznano dwa wyróżnienia:

Mała suita preludiów, godło „94RK” (24/30 pkt.) Michał Babiarz (Jasło)

oraz Słońce zachodzi ostatnie, godło „NV1818” (21/30 pkt.) Grzegorz Jurczyk (Zabrze).

 

W Kategorii II – utwór na chór trzygłosowy dziecięcy z towarzyszeniem fortepianu – Nagrodę Główną otrzymał utwór pt. Upiór, godło „#RABARBAR2017” (24/30 pkt.) Barbara Bogunia (Kraków)

 

VI KONKURS KOMPOZYTORSKI „SREBRNA SZYBKA” 2015

NAGRODA GŁÓWNA:

Michał Jakub PaparaCzym jest muzyka – godło 53kxb

WYRÓŻNIENIE:

Michał KaweckiCzym jest muzyka – godło XCR1812

 

VI KONKURS KOMPOZYTORSKI „SREBRNA SZYBKA” 2015

Kategoria I – utwory na fortepian

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Rhytm Game I – Marek Kunicki – godło MANAMU

III miejsce – Fa do – Leszek Wojtal – godło – LEO 80

Wyróżnienia:

Quasi Passacaglia 2 Mateusz Zastawny – godło Quw3Home

 

Kategoria II – utwory na instrument solowy lub instrument solowy z akompaniamentem

I miejsce – Trzy zamyślenia na gitarę – Andrzej Henryk Bączyk – godło RAMEAU

II miejsce – Nauka latania na harfę – Zuzanna Niedzielak – godło SATURN

III miejsce  – Pastelowy mazurek na harfę – Szczepan Tesarowicz – godło DĄBROWA 123

Wyróżnienia:

Fresco II na wiolonczelę – Mateusz Zastawny – godło Quw3Home

Trzy Miniatury Baśniowe na wiolonczelę i fortepian – Ewa Fabiańska – godło SYNKOPA

 

Kategoria III – zespoły

I miejsce ex aequo – Kwintet „W pigułce” na kwintet dęty – Andrzej Henryk Bączyk – godło RAMEAU

Koncert In White na fortepian i zespół instrumentalny – Andrzej Henryk Bączyk – godło RAMEAU

II miejsce MonoQartet na kwartet smyczkowy – Dominik Lewicki – godło – X357

Wyróżnienia:

Opowieści z Hobbitonu na kwartet smyczkowy – Michał Malec – godło FANGORN

„Szukając czegoś” na skrzypce wiolonczelę i fortepian – Marcin Puto – godło HIPOPAU

 

 

W pierwszej kategorii przyznano:

 

I miejsce utwór „Vertigo” na fortepian – godło ”Arbor Cosmica”

– autor Krzysztof Aleksander Janczak

II miejsce utwór „Mała suita olimpijska ” na fortepian – godło „Abrakadabra”

– autor Zbigniew Słowik

 

Jury przyznało także wyróżnienia za utwory:

„Kryształ” na fortepian – godło „135792468”

– autor  Tomasz Skweres

„W lunaparku” na harfę solo – godło „Mamba”

– autor Zuzanna Fabijańczyk

„Capriccio” na skrzypce solo – godło „Nova”

– autor Antoni Cofalik

 

W drugiej kategorii przyznano:

 

I miejsce utwór „Sonata bajkowa” na klarnet i fortepian – godło „Violinek”

– autor Wojciech Michno

 

Jury przyznało także wyróżnienia za utwory:

„Fresco” na wiolonczele i fortepian – godło ”3HwW4”

– autor Mateusz Zastawny

Wariacje na temat „Jedzie pociąg z daleka” na wiolonczelę i fortepian – godło „Abrakadabra”

– autor Zbigniew Słowik

 

W trzeciej kategorii przyznano:

I miejsce:

Preludium na 4 flety – Krzysztof Aleksander Janczak – godło „Arbor Cosmica”

wyróżnienia:

Impresja na tematy chopinowskie na skrzypce, wiolonczelę i fortepian” – Andrzej Mozgała – godło „Tulut”

Kołysanka aleatoryczna na 2 flety i klarnet – Zbigniew Słowik – godło „Abrakadabra”