PRZESŁUCHANIA
16.30 – 17.45 Grupa I (Nr 1–11)

1.Gabriela Dąbrowska – fortepian
Program:
Mona Rejino – Nocturn
Mark Nevin – Buzzing Bee
Eugeniusz Głowski – Miniaturki: Uśmiech

2.Nataniel Kokosza – fortepian
Program:
Zbigniew Słowik – Piłka nożna
William Gillock – Mission Bells
Grzegorz Miśkiewicz – Taniec chińskiego smoka

3.Maciej Piotrowski – fortepian
Program:
Andrzej Cwojdziński – W Tatrach
Kazimierz Serocki – Krakowiak
Eugeniusz Głowski – Miniaturki: Modlitwa

4.Weronika Pazgan – fortepian
Program:
Eugeniusz Głowski – Miniaturki: Groteska
Andrzej Cwojdziński – Marzenie
Gerard Meunier – Etiuda chromatyczna C-dur

5.Blanka Kojalewicz – fortepian
Program:
Gerard Meunier – Etiuda chromatyczna C-dur
Paweł Łukowiec – Sen kotka na zapiecku
Grzegorz Miśkiewicz – Hiszpańska pomarańcza

6.Maja Sikorska – fortepian
Program:
Witold Lutosławski – Melodie Ludowe – Zalotny
Eugeniusz Głowski – Miniaturki:Modlitwa, Groteska
Juliusz Łuciuk – Improwizacje dziecięce: Tajemniczy wodospad,
Zaczarowany zegar, Zmienne barwy

7.Joanna Dorobis – fortepian
Program:
Juliusz Łuciuk – Dźwiękowrotek
Krzysztof Aleksander Janczak – Vertigo
Bernadetta Matuszczak – Lot Anioła

8.Sofiia Kotiuk – fortepian
Program:
Janina Garścia – Kamienny ogród
Waldemar Król – Wehikuł czasu
Christian Manen – Marionetki

9.Jan Walkiewicz – fortepian
Program:
Marta Ptaszyńska – Podróże w kosmos:
Spacer Drogą Mleczną, Sygnały
Augustyn Bloch – Filigranki: cz. V Pastorale
Eugeniusz Głowski – Miniaturki: Uśmiech,
Silny charakter, Modlitwa

10.Katarzyna Wilk – fortepian
Program:
Andrzej Cwojdziński – Skakanka
Marcin Dęga – Mały smutek
Witold Lutosławski – Gąsior i Rektor

11.Bartosz Wątroba – fortepian
Program:
Jan Ekier – Kolorowe melodie cz. VI Poszła Kasia
Sergiusz Słonimski – Przygodowy film rysunkowy
Paweł Łukowiec – Sen kotka na zapiecku
17.45 – 18.00 Przerwa

18.00 – 18.45 Grupa I c.d. (Nr 12-16)
12.Emilia Paprocka – skrzypce
Program:
Paweł Wójtowicz – Zima zła
Dymitr Szostakowicz – Walc nr 2 (transkrypcja)
Astor Piazzolla – Libertango
Akompaniament: Tomasz Kaszuba

13.Dawid Hodurek – saksofon
Program:
Bertrand Moren – Two Episodes
Marcin Dęga – Melodia
Matthew Orlovich – Flight of Fancy
Akompaniament: Eliza Pawłowska

14.Michał Pazgan – skrzypce
Program:
Romuald Twardowski – Kaprys nr 3
Grażyna Bacewicz – Oberek
Krzesimir Dębski – Country in E
Akompaniament: Manuel Casares

15.Wojciech Grzegorczyk – perkusja
Program:
David Glynn – Toccata na ksylofon i fortepian
Didier Graeffe – Scherzo na cztery kotły i fortepian
Wojciech Glądys – Walk into madness

16.Jonas Romsvik – ksylofon
Program:
Christophe Guichard – Burlesque
Stanisław Halat – Innowacja
Dobri Paliev – Wyścig
Akompaniament: Sebastian Bernatowicz
18.45 – 19.30 Obrady Jury
19.30 – Ogłoszenie wyników I grupy i Konsultacje z Jurorami

CZWARTEK 16 STYCZNIA 2020

PRZESŁUCHANIA
8.30–10.00 Grupa II (Nr 17-24)

17.Patryk Morawczyński – fortepian
Program:
Eugeniusz Głowski – Miniaturki na fortepian
Teresa Frączkiewicz-Kirkov – Szkic charakterystyczny nr 9
Romuald Twardowski – Burleska

18.Przemysław Widłak – fortepian
Program:
Zbigniew Słowik – Mała Suita Olimpijska
Kazimierz Serocki – Kujawiak
Jan Ekier – Gdzie wojenka

19.Tomasz Mazur – fortepian
Program:
Eugeniusz Głowski – Stop agresji
Dymitr Kabalewski – Toccatina
Aram Chaczaturian – Etiuda C-dur

20.Natalia Gajda – fortepian
Program:
Aaron Copland – The cat and the mouse
Mariusz Dubaj – Nowa Sonatina
Tomasz Sweres – Kryształ

21.Judyta Pazgan – fortepian
Program:
Grażyna Bacewicz – Etiuda nr 2
Artur Malawski – Miniatura nr 1
Krzysztof Aleksander Janczak – Vertigo

22.Antoni Stolarczyk – fortepian
Program:
Tadeusz Paciorkiewicz – Żarcik
Janina Garścia – Kamienny Ogród
Marcin Dęga – Mały smutek

23.Barbara Frycz – fortepian
Program:
Eugeniusz Głowski – Miniaturki: Modlitwa, Stop agresji
Aram Chaczaturian – Obrazek muzyczny
Tadeusz Paciorkiewicz – Żarcik

24.Michalina Filipek – fortepian
Program:
Eugeniusz Głowski – Miniaturki: Modlitwa, Reklama
Aram Chaczaturian – Am Geburstag
Janina Garścia – Etiuda c-moll op. 70
10.00–10.15 Przerwa

10.15–11.45 Grupa II c.d. (Nr 25 – 32)

25.Benedykt Heszen – fortepian
Program:
Yoshinao Nakada – Etude Allegro
Paweł Łukowiec – Sen kotka na zapiecku
Juliusz Łuciuk – Improwizacje dziecięce: Zmienne barwy, Dźwiękowrotek,
Żabia kapela, Tajemniczy wodospad

26.Sandra Dara – fortepian
Program:
Paweł Łukowiec – Sen kotka na zapiecku
Witold Lutosławski – Bukoliki nr 4, nr 5
Wojciech Kilar – Mazurek

27.Piotr Żywiołek – fortepian
Program:
Wojciech Kilar – Preludium nr 1
Wojciech Kilar – Preludium nr 2
Waldemar Król – Wehikuł czasu

28.Andreas Vryonis – akordeon
Program:
Grzegorz Borsuk: Etiuda folklorystyczna na motywach
mel. ludowej – Mamo moja mamo
Bronisław Kazimierz Przybylski – Suita Na łące: Świerszczyk
Wiaczesław Siemionow – Suita dziecięca nr 2 : Fanfary,
Marsz żołnierzyków, Serenada, Kukułeczka, Głośna harmonia

29.Wojciech Klag – ksylofon
Program:
Harry Breuer – Backtalk
Marta Ptaszyńska – Scherzo
Dobri Paliev – Piece
Akompaniament: Sebastian Bernatowicz

30.Małgorzata Gancarz – klarnet
Program:
Witold Lutosławski – Preludia taneczne cz. I Allegro molto
Eric Ledeuil – Clopinette
Jindrich Feld – Burleska
Akompaniament: Mateusz Zubik

31.Magda Niedźwiecka – harfa
Program:
Kamil Cieślik – Pan Kuleczka
Rudolf Maros – Suita cz. IV Rondo
Bernard Andrès – Pistacja

32.Michał Pasierbek – obój
Program:
Witold Szalonek – Pastorale (Andante)
Benjamin Britten – Six Metamorphoses after Ovid for oboe solo:
Pan, Bacchus
Eugene Bozza – Conte Pastoral (Allegro vif)
Akompaniament: Zuzanna Cieszko
11.45 -12.30 Obrady Jury

12.30 Ogłoszenie wyników II grupy i Konsultacje z Jurorami

12.30-15.30 PRZERWA

15.30 – 17.00 Grupa III (Nr 33-37)

33.Małgorzata Cieszko – obój
Program:
Witold Szalonek – Pastorale
Benjamin Britten – Six Metamorphoses after Ovid for oboe solo: Arethusa
Witold Lutosławski – Epitafium
Akompaniament: Zuzanna Cieszko

34.Jadwiga Czarnecka – fortepian
Program:
Witold Lutosławski – Bukoliki nr 4 i nr 5
Waldemar Król – Wehikuł czasu
Jeno Takács – Toccata

35.Hanna Jaworska – wiolonczela
Program:
Ewa Fabiańska – Trzy miniatury baśniowe na wiolonczelę i fortepian:
cz. II Szeherezada
Peteris Vasks – Gramata cellam cz. II Pianissimo
Marek Stachowski – Adagio Ricordamente
Akompaniament: Mateusz Kurcab

36.Ewelina Kaufmann – fortepian
Program:
Tomasz Skweres – Kryształ
Krzysztof Aleksander Janczak – Vertigo
Ivan Karabits – 24 Preludes for piano nr 2, nr 3, nr 23

37.Maja Krzanowska – fortepian
Program:
Olivier Messiaen – Vingt Regards cz. VII Regard de la Croix
Marek Kunicki – Rhythm Game I
Louis Andriessen – Registers

PIĄTEK 17 STYCZNIA 2020

PRZESŁUCHANIA
9.00 – 10.30 Grupa III c.d. (Nr 38-43)

38.Marianna Sereda – fortepian
Program:
Kazimierz Serocki – Suita Preludiów nr 1-8
Grażyna Bacewicz – Etiuda nr 2.
Waldemar Król – Wehikuł Czasu

39.Jakub Olma – wibrafon
Program:
Anna Ignatowicz-Glińska – Prelude I a
Dobri Paliev – Mirage
Bill Molenhof – Wave Motion

40.Zuzanna Zamęska – wiolonczela
Program:
Kazimierz Wiłkomirski – Aria
Kazimierz Wiłkomirski – Poemat
Friedhelm Rentzsch – Fantasiestücke cz. III
Akompaniament: Marianna Nowak

41.Kacper Ćwiek – akordeon
Program:
Bronisław Kazimierz Przybylski – Sonatina ritmica
Petri Makkonen – Like Swans
Maurice Larcange – La Grande Valse

42.Kamil Baś – marimba
Program:
Richard Gibson – Monograph IV
Alice Gomez, Marilyn Rife – Rain Dance
Anna Ignatowicz-Glińska – Prelude I b

43.Maciej Wójtowicz – ksylofon
Program:
Adam Świerzyński – Krakowiak
Leszek Wisłocki – Andante i Presto
Dobri Paliev – Malkoto mecie
Akompaniament: Sebastian Bernatowicz
10.30 – 11.15 Przerwa

11.15 – 12.00 Ogłoszenie wyników III grupy, Konsultacje z Jurorami
12.00 – 13.30 Grupa IV (Nr 44–48)

44.Ziemowit Gołojuch – perkusja
Program:
Keiko Abe – Wind in the Bamboo Grove
Dariusz Kaliszuk – Snare solo nr 1
David Friedman – Looking Back

45.Igor Sikorski – marimba
Program:
Keiko Abe – Dream of the Cherry Blossoms
Beniamin Wittiber – Rhythm Dance
Krystian Skubała – Cocktail

46.Sara Lejmel – perkusja
Program:
Keiko Abe – Michi
Dariusz Kaliszuk – 12868
Maciej Hałoń – Hang

47.Oliwia Czapnik – obój
Program:
Witold Lutosławski – Epitafium na obój i fortepian
Witold Szalonek – Monologo I
Benjamin Britten – Six Metamorphoses after Ovid op.49 for oboe solo:
nr 1. Pan
Akompaniament: Magdalena Kupczak

48.Agata Kanciała – skrzypce
Program:
Astor Piazzolla – Chau Paris
Romuald Twardowski – Koncert skrzypcowy cz. II
Romuald Twardowski – Pastorale e danza
Akompaniament: Adam Szyszka
13.30 – 15.00 Przerwa obiadowa
15.00 – 16.30 Grupa IV c.d. (Nr 49-53)

49.Adrianna Tylek – saksofon
Program:
Marcin Dęga – Melodia
Ferrer Ferran – Baghira – Sonatina na saksofon i fortepian
Romuald Twardowski – Mała Rapsodia
Akompaniament: Grzegorz Łobodziński

50.Aleksandra Traczyk – skrzypce
Program:
Henryk Mikołaj Górecki – Sonatina w jednej części
Philip Glass – Sonata na skrzypce i fortepian cz. II
Marian Sawa – Burleska
Akompaniament: Liwia Dolińska

51.Cyprian Szawracki – saksofon
Program:
Jaromir Gajewski – Duo for alto saxophone and piano
Pierre Liémans – A la Bonne Heure – Fantaisie Burlesque
Piet Swerts – Klonos
Akompaniament: Ewa Ruszała

52.Joanna Joniec – saksofon
Program:
Weronika Ratusińska – Impression I
Pierre Max Dubois – A L’espagnole
Pierre Max Dubois – A la Hongroise
Akompaniament: Katarzyna Majchrzak

53.Natan Bester – fortepian
Program:
Mariusz Dubaj – Nowa sonatina
Alberto Ginastera – Danza de la moza donosa
Stefan Kisielewski – Danse vive
16.30 – 16.45 Przerwa
16.45 – 17.45 Grupa IV c.d. (Nr 54-56)

54.Miriam Wójcik – fortepian
Program:
Henryk Mikołaj Górecki – 4 Preludia op.1
Einojuhani Rautavaara – Etiuda tercjowa
Krystyna Moszumańska-Nazar – Konstelacje

55.Amelia Kasprzyk – skrzypce
Program:
Witold Lutosławski – Subito
Grażyna Bacewicz – Kaprys polski
Krzysztof Penderecki – Trzy miniatury na skrzypce i fortepian
Akompaniament: Anna Nowak-Dańda

56.Aleksandra Żmuda – flet
Program:
Ferroud Pierre-Octave – 3 Pieces for Solo Flute nr 3. Toan-Yan
Wojciech Kilar – Sonatina na flet i fortepian cz. I Allegro
Adam Porębski – Orient na flet solo
Akompaniament: Manuel Casares
17.45 – 18.30 Obrady Jury
18.30 Ogłoszenie wyników Grupy IV, Konsultacje z Jurorami

SOBOTA 18 STYCZNIA 2020

9.00 – 10.30 Zespoły kameralne Grupy I, II i IV (Nr 1-5)

GRUPA I

1.Duet: Rozalia Kościuszko – skrzypce, Alicja Rodziewicz – fortepian
Program:
Waldemar Król – Kocie harce
Balys Dvarionas – Preludium
Stanisław Rzepiela – Shamrock – Three pictures form Ireland
for violin and piano: The Mysterious Clif s, The Green Wind,
The Leprechaun from Galway

2.Duet: Róża Staniewska – skrzypce
Maria Jaworska – harfa

Program:
Agnieszka Grela-Fedkowicz – Pociąg
Dorota Obijalska – Jesień w Pekinie
Agnieszka Grela-Fedkowicz – Wiosna

GRUPA II

3.Trio KaKaOla:
Aleksandra Kazior – perkusja
Karol Krzemień – perkusja
Kacper Olas – perkusja
Program:
Nils Rohwer – Trio Mar
Michał Lazar muz., Zbigniew Herbert słowa – Cesarz
Lynn Glassock – Time Mixer

GRUPA IV

4.Triommers:
Szymon Frączek – perkusja
Sara Lejmel – prekusja
Ziemowit Gołojuch – perkusja
Program:
David Hildebrandt – Bøf er
Thierry De Mey – Table Music
Michał Lazar – Radak Permutation

5.Kwartet Fletowy:
Milena Zazoniuk
Emilia Wontka
Milena Kilian
Małorzata Nosewicz

Program:
Mike Mower – Fictions cz. I, II, III
Dawid Jan Runtz – Magic Flute
Ian Clarke – Walk Like This!

10.30– 11.15 Obrady Jury

11.15 Ogłoszenie wyników dla zespołów kameralnych
12.00 Koncert Laureatów. Po koncercie laureatów konsultacje z Jurorami