Plan pracy

Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie

rok szkolny 2018/ 2019

 

Koncerty, konkursy, uroczystości

Wrzesień

03.09. Inauguracja roku szkolnego
16.09. Występ Big-bandu Sekcji Jazzowej, plac Wolnica, Dni Dzielnicy I
17.09. Występ Big-bandu Sekcji Jazzowej, Rynek Podgórski, Podgórska Jesień Kulturalna
18.09. godz.18.00 –  Zebranie z rodzicami klas pierwszych, wybory do Rady Rodziców
26.09. godz.18.00 –  Ślubowanie klas pierwszych
29.09. godz.11.00 – 13.00  Dni Otwarte Podgórza – zwiedzanie szkoły

Październik

09.10. Warsztaty pieśni patriotycznych dla uczniów Sekcji Wokalnej (18-20, sala koncertowa)
11.10. godz.19.00 – Koncert:  Duety fortepianowe Filek and Filek
17.10. Warsztaty wokalne – dr hab. Maria Seremet-Dziewięcka
24 i 25.10. godz. 9.30 i 11.00 – Koncerty dla szkół i przedszkoli
25.10. Koncert zaduszkowy – Wokalistyka jazzowa, 18:00
30.10. Szkolny Konkurs wokalny interpretacji piosenek patriotycznych i żołnierskich – Wiwat Niepodległa!

Listopad

06.11. Koncert dla emerytowanych pracowników w Sali U.M. Krakowa
9.11. Koncert z okazji Święta Niepodległości
15,16.11 Szkolny Konkurs Miniatur – uczniowie Ist. smyczki
22.11. Warsztaty jazzowe – Bogdan Hołownia
28 – 30 .11 Konkurs pianistyczny organizowany przez szkołę „Pianogranie”
28.11. Centrum Konsultacyjne Muzyki Dawnej

Grudzień

5 i 6.12 godz. 9.30 i 11.00 Koncerty dla szkół i przedszkoli
10.12. audycja uczniów Sekcji Muzyki Dawnej
11 i 12.12. audycje uczniów sekcji smyczkowej
18,19.12. Wieczór Sonat – audycje uczniów IIst.
19.12. Koncert Debussy in memoriam

Styczeń

8-9.01. Warsztaty tańca historycznego
9.01. Koncert zespołów jazzowych i Big-bandu

Luty

14.02. – Koncert swingowy – wokalistyka jazzowa

Marzec

13.03. koncerty dla szkół i przedszkoli (9:30, 11:00)
14.03 koncerty dla szkół i przedszkoli (9:30, 11:00)
21.03. Koncert Barokowe Potpourri – audycja uczniów Sekcji Wokalnej

Kwiecień

02.04. Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych
06.04. Dzień otwarty szkoły
08.04. zakończenie klasyfikacji dla klas dyplomowych II st.

Maj

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Czerwiec

16.06. Koncert szkolny w Filharmonii Krakowskiej
18.06. Koncert zespołów jazzowych i Big-bandu
19.06. Uroczyste wręczenie dyplomów II st i świadectw ukończenia szkoły I st.
21. 06. Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

Egzaminy, przesłuchania

(szczegółowe informacje o egzaminach znajdują się w zakładkach poszczególnych sekcji)

Listopad

5,6.11. Egzamin techniczny II st. smyczki
7,8,9.11. Przesłuchania szkolne CEA
12,13.11. Egzaminy techniczne uczniów szkoły II st. dęte
14.11. przesłuchania szkolne do przesłuchań makroregionalnych CEA – Sekcja Wokalna

Grudzień

5,6,12,13.12. Egzaminy semestralne uczniów szkoły II st. dęte
19.12. przesłuchania semestralne – instrumentalistyka jazzowa
19.12. przesłuchania semestralne Sekcja Wokalna
20.12. przesłuchania semestralne – wokalistyka jazzowa

Styczeń

4.01. przesłuchania półroczne uczniów II st. klas Gitary, Harfy i Altówki (sala kameralna)
7.01. przesłuchania półroczne uczniów II st klasy Skrzypiec i Wiolonczel (sala koncertowa)
7.01. zakończenie klasyfikacji uczniów za I semestr (wystawienie ocen)

Marzec

25-27.03. Egzaminy techniczne dyplomowy uczniów szkoły I st.
Egzaminy techniczne uczniów szkoły II st. dęte

Kwiecień

03.04. – Dopuszczenia do dyplomów Sekcja Wokalna

Maj

15,16.05. egzaminy ukończenia szkoły I st. kl. IV M i VI D smyczki
15 – 17.05. badanie przydatności dla kandydatów do szkoły I st. – testy grupowe
21.05. egzaminy dyplomowe – Sekcja Wokalna
22 – 25.05. egzaminy wstępne do szkoły I stopnia i II stopnia.
27.05 – 4.06 egzaminy dyplomowe szkoły II st.
27-30 05. egzaminy promocyjne – sekcja dęta
29.05. egzaminy dyplomowe – instrumentalistyka jazzowa
30.05. egzaminy dyplomowe – wokalistyka jazzowa

Czerwiec

3.06. egzaminy końcowe – instrumentalistyka jazzowa
04.06. egzaminy dyplomowe –  Sekcja Wokalna
05.06. egzaminy końcoworoczne – sekcja wokalna
6.06. egzaminy końcowe – wokalistyka jazzowa
10.06. termin wpisywania ocen do arkuszy
11-16.06. Zakończenie Projektu ERASMUS

 

Przesłuchania CEA I stopnia

12-13.11. – gitara, zespoły – PSM I st. Limanowa

13-14.11. – akordeon, zespoły – PSM I st. Krzeszowice

14-15.11. – instrumenty dęte blaszane – ZPSMuz Kraków

19-20.11. – instrumenty dęte drewniane – Kraków SM I st. ul. Pilotów

21-23.11. – fortepian – SM I i II st. Rutkowskiego Kraków

26-27.11. – wiolonczela, kontrabas – ZPSM  Bochnia

28-29.11. – skrzypce, altówka – ZPSM Kielce

Perkusja I st., Zespoły perkusyjne I st. : Katowice

Przesłuchania CEA II stopnia

3-4.12. – gitara, zespoły – ZSM Tarnów

5-6. 12. – instr. dęte blaszane – Kraków PSM II st. Basztowa 9

10-11.12.  – wiolonczela, kontrabas – SM I i II st. Kraków, Józefińska

12-13.12. – śpiew solowy – SSMII st. w Żywcu

Klawesyn – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 Warszawa, Miodowa

Harfa – I, II Państwowa  Szkoła Muzyczna I st. nr 4 Warszawa, Wiktorska

Wokalistyka jazzowa – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina

Warszawa, Połczyńska

Perkusja II, zespoły perkusyjne II – Katowice

12,13 Konkurs muzyczny CEA, Wokalistyka Jazzowa, Warszawa

Dni wolne

Święto Zmarłych  – 1.11.2018 r.

Przerwa świąteczna – 24.12. 2018 r. – 1.01.2019 r.

Ferie zimowe 14.01 – 26.01. 2019 r.

Przerwa świąteczna 18.04 – 23.04. 2019 r.

Boże Ciało – 20.06.2019 r.

Przerwa wakacyjna – 22.06.2019 – 31.08. 2019 r.

 

Dni wolne odrobione

2 listopada (odrobiony 29 września)

2 maja (odrobiony 6 kwietnia)

 

Dni wolne od zajęć lekcyjnych

(inne zajęcia edukacyjne dla uczniów)

21 grudnia 2018

22 grudnia 2018

17 kwietnia 2019

29 kwietnia 2019

30 kwietnia 2019

4 maja 2019

Konferencje Rady Pedagogicznej

– 11 września       godz. 19.00

– 10 stycznia        godz. 19.00

– 10 kwietnia  lub 7 maja godz. 19.00

– 14 czerwca        godz. 13.30

– 18 czerwca        godz. 9.00

– pozostałe spotkania Rady Pedagogicznej wg potrzeby

 

Podane terminy mogą ulec zmianie.